Montaż klimatyzacji – instrukcje Uncategorized Ile trwa montaż klimatyzacji domowej?

Ile trwa montaż klimatyzacji domowej?

Jeżeli zamierzasz zamontować klimatyzację, to na pewno chcesz wiedzieć, ile trwa montaż klimatyzacji domowej, a także jak przebiega krok po kroku. Z naszego poradnika dowiesz się wszystkiego, zatem gdy już przyjdzie monter, nic Cię nie zaskoczy.

Jak dobrać klimatyzację do danego pomieszczenia?

Dobierając klimatyzator firma weźmie pod uwagę nie tylko powierzchnię użytkową, ale również kubaturę pomieszczenia. Ważna jest bowiem nie tylko powierzchnia, ale i wysokość danego pokoju. Istotne znaczenie ma nawet umiejscowienie mebli, okna, a także to jak jest uszczelnione. Wszystko to wpływa na efektywność klimatyzacji. To dlatego specjalista najpierw chce się umówić na oględziny, by dobrać odpowiednie urządzenie, z funkcjami dopasowanymi do Twoich potrzeb, ale i możliwe do zainstalowania w danym wnętrzu, tak by działało w pełni efektywnie i jednocześnie było energooszczędne. Warto wiedzieć, że na każde 10 m2 powierzchni powinno przypadać 1 kW mocy klimatyzatora, ale należy wziąć pod uwagę także wysokość, jeśli masz dom z antresolą i wysokość salonu jest większa niż 2,5 czy 2,8 m. Jeżeli już weźmiesz te wszystkie parametry pod uwagę i wspólnie ze specjalistą wybierzesz urządzenie i uzgodnicie miejsce montażu, to pozostaje umówić się na sam montaż.

jak długo trwa montaż klimatyzacji w mieszkaniu?

klimatyzacja – montaż jednostki wewnętrznej

Instalacja klimatyzatora trwa od 4 do 10 godzin. Zapewne zastanawiasz się, skąd tak duża rozpiętość. Otóż wszystko zależy od stopnia skomplikowania całej instalacji, tego czy decydujesz się na klimatyzację split, składającą się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej, czy multi-split, zbudowaną z jednostki zewnętrznej oraz kilku jednostek wewnętrznych. Ale to jeszcze nie wszystko, gdyż istotne znaczenie ma tu przede wszystkim jak poprowadzone zostaną przewody pomiędzy jednostką zewnętrzną a wewnętrzną. Tutaj znaczenie ma odległość pomiędzy jednostkami. Im jest ona większa, tym dłuży i bardziej skomplikowany będzie montaż klimatyzacji. Warto wiedzieć, że odległość pomiędzy jednostką zewnętrzną klimatyzacji, a jednostką wewnętrzną nie może być większa niż 10-25 m w poziomie i 3-5 metrów w pionie. Te parametry mają znaczenie, jeśli montujesz klimatyzację w domu na parterze i na piętrze. Samo poprowadzenie przewodów to oczywiście nie wszystko, bo po zamontowaniu i połączeniu jednostek rurkami miedzianymi, które umieszcza się w wywierconym otworze o średnicy ok. 7 cm, odsysa się powietrze pompą próżniową. Następnie monter sprawdza szczelność połączenia i przeprowadza próbę urządzenia i dokonuje niezbędnej konfiguracji jednostek. Na koniec czeka Cię jeszcze krótkie szkolenie z obsługi i gotowe! Teraz już możesz użytkować swoją klimatyzację. Pamiętaj tylko, by nie ustawiać jej na pełną moc, gdyż zwykle nie jest to potrzebne, a może doprowadzić do szybszego zużycia części czy też ubytku czynnika chłodniczego. Nie zapominaj o regularnych przeglądach klimatyzacji. Szczegóły jak często są konieczne znajdziesz w karcie gwarancyjnej urządzenia. Przegląd wykona ta sama firma, która przeprowadziła montaż klimatyzacji domowej. Fachowcy obecni zarówno podczas montażu, jak i serwisu muszą mieć uprawnienia f-gazowe.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post

Montaż klimatyzacji - instrukcje